Interview Dengeki s Yoshidou

Dengeki: Objeví se změny sub statů jako Parry a Accuracy, o kterých se mluvilo dříve, již ve verzi 4.0? O co přesně půjde?

Yoshida: Proběhnou jak změny části main statů tak i mnoha sub statů jako Parry, Accuracy, Block Rate a Piety. Vzhledem k tomu, že by vysvětlení těchto změn zabralo moc času, chci to udělat až v Letter From the Producer. Počkejte prosím do té doby.

Dengeki: Vzácná východní zvířata jako panda červená (Lesser Panda Minion) a tygr už ve hře jsou, ale potkáme i něco opravdu vzrušujícího?

Yoshida: Věřím, že s příchodem na nový kontinent se setkáte s mnoha odlišnostmi v ekosystému monster. Červené pandy jsou ve skutečnosti celkem lítá zvířata, ale postavit se jejich roztomilejší verzi ve světě Final Fantasy by bylo celkem divné, že? Prosím, přesvědčte se sami, jaká zvířata a monstra vás čekají!

Dengeki: Budou ve hře nějaké nové FC projekty, které nahradí vzducholodě nebo budou použitelné současně s nimi jako nový druh dopravy? (Vzhledem k tomu, že do hry přibude plavání a potápění… mohli by jsme vyrábět ponorky?)

Yoshida: Je v plánu velký update FC projektů v průběhu série 4.X. Ponorky jsou rozhodně možností, nicméně jak to dopadne, ponechám zatím na vaší představivosti.

Dengeki: Je vcelku jasné, že po vydání datadisku si mnoho hráčů bude chtít vyzkoušet Samuraje a Red Mage, ale bude zde nějaká motivace pro tanky a healery, aby zůstali u svých rolí?

Yoshida: Pro tanky momentálně připravujeme elitního mounta, ale jak už jsem řekl dříve, při pohledu na data z Heavenswardu je zřejmé, že většina tanků a healerů z ničeho nic nepřešla na DPS. Několik týdnů po vydání datadisku budou do hry přidány Allagan Tomestony a raidy, takže si myslím, že každý bude nejdříve hrát za svůj main job. Po tom, co hráči vyexpí svůj main job, samozřejmě věřím, že budou hrát i nové joby, ale díky Deep Dungeonu a Fatům si nemyslím, že bude expení probíhat čistě přes dungeony, popravdě očekávám, že nejvyužívanější bude Deep Dungeon.

Dengeki: S přidáním nových 2 DPS jobů by se mohl leveling zejména z 50 na 60 setkat s nedostatkem tanků a healerů. Snažíte se tomu nějak předejít?

Yoshida: Jak jsem zmínil už výše, díky zvýšení EXP z Fatů v Heavenswardu a díky Deep Dungeonu můžete vyexpit velmi rychle, takže si myslím, že není rozumné fixovat se na dungeony. Momentálně je nejefektivnější cestou levelování Deep Dungeon…

Dengeki: Můžete nám prosím něco říct o těch 4 bozích, které lze vidět na mapě (Seiryu, Suzaku, Genbu, Byakko)? Budou se nějak odlišovat od Primalů?

Yoshida: Co jejich přítomnost na mapě znamená a nebo jestli vůbec něco znamená, ponechám na vaší představivosti. Kromě těchto 4 tvorů se na mapě nachází hned několik dalších dobře umístěných detailů. Rádi bychom viděli ty, kteří se zajímají o lore herního světa, spekulovat.

Dengeki: Bude v Kugane nějaká nová Grand Company či jiná organizace? Budeme se k ní moct přidat?

Yoshida: Mluvil jsem o tom již v Keynote. Kugane je přístavní město náležící k Hingashi a Hingashi momentálně vyznává izolacionistickou politiku. Co se momentálně děje v Hingashi bude odvyprávěno ve Stormbloodu, takže vás prosím, aby jste do tehdy počkali. Nicméně žádná formální organizace podobající se Grand Company v Kugane není. Je zde určitá skupina, nicméně k ní se hráč přidat nemůže.

Dengeki: Hráči se obávají ceny teleportů. Bude přesun mezi kontinenty drahý?

Yoshida: Přesun mezi kontinenty bude samozřejmě dražší než přesun v rámci kontinentu, nicméně cena nepřesáhne 999 Gilů.

Dengeki: Řekněte nám něco o Samurajském limit breaku. Možná je to „Midare Setsugekka?“

Yoshida: Představení některých limit breaků bude nejspíše součástí nového benchmarku.

Dengeki: Jaká je šance, že se znovu setkáme s Gilgameshem?

Yoshida: Panují zvěsti, že se na východě objevil zkušený „Yojimbo.“ Když nad tím teď přemýslím, Grega jsme už neviděli celkem dlouho, co? Snad se má dobře.

Napsat komentář