Operace: Chocobo

Jak již bylo dříve řečeno na FC meetingu, v budoucnu se chystají velké změny s chocoboby. Jedna z nich přijde již brzy a to možnost mít ho jako společníka a zároveň být např. v duty finderu. Chocobo se již nebude počítat jako člen party ale stejně jako u summonera, to bude na pozici peta. S touto informací jsme rozjeli kampaň na vyexpení naších opeřenců. Každý si může zaparkovat chocoba u nás ve stájích a naší ošetřovatelé se o ně postarají.
Není to však tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pro každého opeřence je připravena každou hodinu jedna Krakka Root (mrkvička), která mu dá něco kolem 1% zkušeností. Po naplnění jeho aktuálního levelu je nutné ho ze stájí vyzvednout a jít do jakékoliv lokace kde po jeho přivolání do party něco zabijete. Tím se mu zpřístupní další level a muže se pokračovat. Dále je dobré pro expení udělat každý týden challenge log s chocobem. Je to jednoduchá výzva, při které je nutno zabit 20 a potom 100 nepřátel se slepicí v partě. Za to získáme celkem 15% zkušeností na jeho momentálním levelu.
Avšak po dosažení levelu 10 je nutné ještě připojit do hry Thavnairian Onion (cibulka), která postupně odemyká levely 11 až 20. O samotné mrkve není nouze, ale s cibulí je to těžké.
Je tedy potřeba sehnat si 10 cibulí. Dva kousky si hráč muže sehnat ze dvou úkolu v Heavenswardu (Landing A Stable JobA Hunters True Nature), další si však musí buďto koupit na market boardu (momentálně cena kolem 250-300 000 za kus) nebo pokud má mužnost si ji pokusit vypěstovat na zahrádce.
Samotné pěstování a křížení je pro mě španělská vesnice, ale chytré hlavy se daly dohromady a vytvořily web, na kterém se vše co má něco společné s hlínou, semínky a jinými  věcmi objeví.
Návod na cibulky naleznete na FFXIV Gardening.
Po dosažení levelu 10 v jednotlivých stromech dovedností získáte ještě navíc i speciální barding. Na levelu 20 je naše slepička tak dobrá, že má všechny tři stromy na max.

Komentář

  1. Yukki Asuna

    Ještě doplním videonávod – https://www.youtube.com/watch?v=BVZKjE-7Psw

Napsat komentář